Tortelante
Майстерня свіжої пасти, де працює молодь з аутизмом.
Tortelante — це майстерня свіжої пасти, де працює молодь з аутизмом. Tortelante бере витоки з асоціації Aut Aut в Модені. Aut Aut просуває і координує проекти з навчання, допомоги та збору коштів для підтримки сімей, в яких живуть діти з аутизмом.

Двадцять чотири сім'ї, в яких зростають вразливі підлітки 14-18 років, вирішили, що їхні діти не будуть сидіти вдома без компанії. Тому головним завданням була соціалізація. Знайшлись тьютори та інші фахівці, завдяки роботі яких можливості дітей з аутизмом значно розширилися. Держава допомогла з пошуком місця, де цей проект втілився в реальність.

Так утворилась соціально-професійна програма навколо спільного проекту автономії. Працюють хлопці та дівчата під наглядом дитячого психоневролога Франко Нардоччі, двох психологів — Алессандро Ребуттіні і Мартіни Россетті, а також під керівництвом шеф-кухаря Массімо Боттура. Завдяки роботі тьюторів можливості молоді з аутизмом значно розширилися. Але головне — задоволення, яке вони відчувають від спільної праці та взаємодії у суспільстві. Щотижня Tortelante отримують замовлення на виготовлення 40 кг тортелліні для різних їдалень.

Під час перебування у Tortelante одна з матерів показала учасникам «Летючого дому» місце, де підлітки готують. Крім цього, вона розповіла детальніше розповіла про майстерню. На найнижчому поверху будинку розташована велика кухня, де готують, а також приймають гостей. Над кухнею знаходяться квартири, де вихованці та тьютори живуть на вихідних. Тоді вони разом гуляють в місті, ходять до театру та в кіно, займаються спортом.