LeaveCare – LiveLife
Конференція для молоді, що вийшла з під інституціональної опіки в Загребі (Хорватія)
Одним із результатів проекту стало знайомство із асоціацією Agevolando, яка запросила учасницю проекту «Летючий дім» та співробітницю «Еммаусу» Олену Куц відвідати конференцію LeaveCare – LiveLife у Загребі.

Кожен блок конференції починався з ігор, що допомагали присутнім краще взаємодіяти. Представники присутніх організацій мали розповісти про досвід в межах своєї країни. Учасники мали скласти перелік рекомендацій для поліпшення життя молоді, яка виходять з-під опіки (сare leavers). Під час конференції учасники ділились досвідом (best practice), тобто найкращими практиками для досягнення мети.

У своїй доповіді Олена Куц виділила власні п'ять кращих практик. Перша — це участь у «Летючому домі», де мешкає молодь з інтернату під час навчання в університеті. Друга найкраща практика Олени — це вміння приймати себе і робити зі своєї вразливості силу. Третя практика стосується ролі громадських організацій як помічників держави. Головним завданням соціального супроводу є інтеграція людини в суспільстві, а не угамування фізичних потреб. Інструментом такої адаптації є соціальний працівник. Четверта практика — це спільне життя та вміння відпускати. Фундаментом найкращих практик, за словами Олени, є слухання, повна довіра, відкритість і любов. Любов — це головний шлях до розуміння себе та своєї вразливості.